Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Parno Graszt "Ez a világ nekem való"

Utwory : 1. Ha bemegyek a kocsmába 2. Szép lány 3. Jaj Istenem, anyám 4. Jaj Istenem, mit csináljak 5. Ez a világ nekem való 6. Jaj istenem, mit adtál 7. Annyit ittam bánatomban 8. A Muki fia 9. Jaj de sáros ez az út 10. Szegény Sanyi milyen szép 11. Az én lovamat 12. Megyek megyek 13. Meghalok érte 14. Elhagyott a feleségem 15. Menni menni, muszáj menni
Wyd. Fonó Records 2007

Parno Graszt "Ez a világ nekem való"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Węgierska Fonó Records specjalizuje się w wydawaniu nie tylko najbardziej znanych wykonawców z Węgier, ale również w odkrywaniu muzyków bardzo obiecujących, lub czasem po prostu nieco zapomnianych.
Grupa Parno Graszt to kolejna potencjalna gwiazda muzyki romskiej. Pochodzą ze wschodniej części Węgier, a ich nazwa w przekładzie na polski znaczy tyle, co "Biały Koń".
Oczywiście podstawą repertuaru Parno Graszt są cygańskie pieśni i tańce, jednak to nie wszystko co można w ich graniu usłyszeć. Pomiędzy tanecznymi galopami da się bowiem wysłuchać, że muzykom nie obce są choćby elementy bluesa, czy współczesnego akustycznego grania.
Śpiewają tu o zabawie i pijaństwie, o dziewczynach i chłopcach, ale też o rozstaniu i o miłości, która nie może znaleźć spełnienia. Może to typowe tematy, ale tutaj mamy do czynienia z zespołem, który podaje je w wyjątkowo ognistej konwencji.

Taclem