Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Patrick O`Flaherty "Andrea`a Brown Eyes"

Utwory : 1. Oin Oin 2. Blind Mary 3. The Ould Triangle 4. Margaret`s Waltz 5.Le Basque 6. Anach Cuain 7. My Mother`s Favorite Waltz 8. Erin`s Scottish Bagpipes 9. My Love is a Tall Ship 10.Stack of Barley/Andrea`s Brown Eyes/Boys of Blue Hill 11. Congo River 12. Ar Eirinn Ni`Neosfainn Ce Hi 13. The Scottish Wedding March 14. The Rocks of Bawn
Wyd. Patrick O`Flaherty 1998

Patrick O`Flaherty "Andrea`a Brown Eyes"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Andrea`a Brown Eyes", to solowa płyta Patricka O`Flaherty, muzyka znanego z formacji The Poor Clares. Przyjaciele z tej grupy wspierają go również na solowym albumie. Muzyka, która się tu znalazła określona jest jako Irish Bayou Music, oznacza to nie mniej, ni więcej, tylko połączenie wpływów celtyckich z amerykańsko-francuskim.
Są tu piosenki i melodie tradycyjne i pisane przez klasyków (Brendan Behan, Jimmy Crowley). Ciekawostką jest na pewno melodia autorstwa Thurlogha O`Carolana - irlandzkiego harfisty z przełomu XVII i XVIII wieku - zagrana na harmonijce ustnej. Bardzo ciekawie to brzmi i warto posłuchać płyty choćby dla tego utworu. Nie znaczy to bynajmniej, że nie ma tu innych ciekawych melodii. Świetna jest też melodia "Le Basque" autorstwa gitarzysty Marina Maraisa. Z kolei za najlepszy utwór na płycie uznałem balladę "My Love is a Tall Ship", napisaną prze Jimmy`ego Crowleya i świetnie zaśpiewaną przez Patricka.
Mimo, że płyta jest generalnie dość tradycyjna, to zdarza się czasem, że klimat ten jest łamany. Tak jest, gdy w gaelickiej pieśni "Anach Cuain" pojawiają się nagle klawisze. Nie wpływa to najlepiej na odbiór całości albumu.

Taclem