Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Paul Simon


Paul Simon
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Paul Simon (13 października, 1941) - amerykański piosenkarz i gitarzysta rockowy, autor tekstów i kompozytor, jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych przedstawicieli stylu folk rock.

Paul Simon najbardziej znany jest z występów w duecie z Artem Garfunkelem - Simon and Garfunkel, lecz już w trakcie współpracy z nim, jak i po rozpadzie duetu prowadził bardzo owocną karierę artysty solowego. Paul Simon zainteresowany był także egzotycznymi kulturami muzycznymi. Już we wczesnej fazie twórczości ulegał wpływom latynoskiego folkloru.

W latach osiemdziesiątych zainteresował się tradycyjna muzyka afrykańską. Wynikiem tego był interesujący album Graceland, łączący amerykańska muzykę folk z afrykańska. Po nagraniu tego albumy, w którym wzięło udział wielu muzyków afrykańskich Paul Simon wraz ze swoją grupą koncertował także i w Afryce. Najwięcej kontrowersji wzbudziły jego występy w Republice Południowej Afryki, objętej wtedy ścisłym embargo handlowym. Simon dał tam serię tanich koncertów specjalnie przygotowanych dla czarnej publiczności.

W 2001 Paul Simon został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Od 1992 roku, jego trzecią żoną jest Edie Brickell.


Źródło: WIKIPEDIA