Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Pauliina Lerche "Malanja"

Utwory : 1. Jo Mie Viikon 2. Touko 3. Etelamyrsky 4. Malanja 5. Kaisan Katrilli 6. Tanssi Poika 7. Kirkonkellot II 8. Amerikan Katrilli 9. Yon Tytto 10. Tulikatrilli 11. Aallot
Wyd.

Pauliina Lerche "Malanja"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Malanja" to imię dziewczyny z Karelii. To również tytuł drugiej płyty Pauliiny Lerche, artystki z Finlandii, która niestrudzenie promuje muzykę swojego regionu od klubów w swoim kraju, po sale koncertowe Japonii.
Muzyka, która zespół Pauliiny prezentuje nam na tej płycie, można określić jako folk-rockową, a czasem nawet pop-folkową. To lekkie brzmienia dodają atrakcyjności surowym piosenkom. Trzeba jednak przyznać że aranżacje są bardzo ciekaw i nawet tam gdzie kojarzą się z tuzami skandynawskiej muzyki folkowej (takimi jak Hedningarna, Värttinä czy Garmarna), to wciąż jest to wysokiej próby aranżacyjna robota. Spora w tym zasługa samej śpiewaczki, która jest też multiinstrumentalistką.
Jako wokalistka Pauliina obdarzona jest bardzo ciekawą barwą głosu. Można nawet powiedzieć, że dzięki nieco jazzującym wokalizom muzyka jej projektu zyskuje dodatkowej głębi.

Rafał Chojnacki