Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Perły i Łotry


Perły i Łotry
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Perły i Łotry powstała w wyniku zmian personalnych w zespole Perły i Łotry Szanghaju. Od października 1992 do lutego 2001 grupa koncertowała i tworzyła pod swoim pierwotnym szyldem. W tym czasie wydano trzy materiały grupy: dwie kasety - "Sail ho" (lipiec 1995) i "Pieśni po pracy" (listopad 1997) - oraz płytę "Kanał lewy kanał prawy" (czerwiec 2000). Zawierały one w większości autorskie wersje szant i piosenek z tradycji bretońskiej, francuskiej i angielskiej. Muzykom zdarzały się też inne, znacznie bardziej egzotyczne wycieczki, jak choćby w rejony Polinezji.
Po zmianach w składzie i zmianie nazwy zespół poprzerabiał część swojego materiału. Następnie rozpoczęły się prace nad nową płytą. Ich rezultatem był album "Perły w Sieci", który ukazał się w grudniu 2001 roku. Na płycie tej po raz kolejny zmieszały się wpływy tradycyjnych, śpiewanych a capella pieśni morskich z folkowymi piosenkami o morzu i tematach pokrewnych.
Poza działalnością studyjną i koncertową członkowie zespołu zaangażowani są w organizację festiwalu "Port Pieśni Pracy", oraz w akcję "Szanty dla Pajacyka". Starania polskich (głównie śląskich) szantymenów doprowadziły do nagrania płyty-cegiełki promującej ideę pomocy dzieciom z rodzin najuboższych.
Zespół zdobył wiele nagród, między innymi prestiżową nagrodę im. Stana Hugila - za wierność szancie klasycznej - na festiwalu Shanties 2003 w Krakowie.
Rok 2003 też jest dla Pereł pracowyty, jako że pracują nad materiałem na nową płytę, oraz aktywnie koncertują.

Skład zespołu:
- Sławek "Solo" Olko
- Wojtek "Muzyk" Harmansa
- Michał "Doktor" Gramatyka
- Michał Smoliński
- Wojtek "Paluch" Paluszkiewicz
- Adam R. Saczka

Taclem