Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Perkalaba


Perkalaba
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Perkalaba to nazwa niewielkiej miejscowości na Ukrainie, gdzie jeszcze w czasach stalinowskich powstał ogromny szpital psychiatryczny, którego pacjentów stanowili w dużej części zamykani tam na przymusowe leczenie przeciwnicy systemu politycznego, niepokorni artyści, ludzie próbujący żyć według innego systemu wartości niż ten który wyznaczał system.. Tak też nazywa się zespół, który powstał już kilka lat temu w mieście Iwano-Frankowsk, niedaleko Lwowa.
Muzykę którą gra ten 7-osobowy band z Ukrainy, określa się jako "huculski punk- folk".
Ta nazwa oddaje wiele z klimatu muzyki granej przez zespół Perkalaba.
Ich muzyka to przede wszystkim mistrzostwo pastiszu łączącego wiele gatunków – folk, punk, rock, ska, reggae - w jeden tryskający energią i barwny muzyczny kolaż.
Muzyka Perkalaby opiera się na niesamowitej energii wykonawczej, przede wszystkim wokalnej oraz na różnorodności brzmień i instrumentów (w tym etnicznych) używanych do jej wykreowania.
Koncerty Perkalaby, to porywające "muzyczne show-spektakle" w których równie ważną rolę co wielobarwna i energetyczna muzyka – odgrywa ubiór i przekaz sceniczny występujących artystów. To szalony "muzyczny cyrk" który rozbawi każdą publiczność i nikogo nie pozostawi obojętnym.