Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Pierre Bensusan "Intuite"

Utwory : 1. Kadourimdou 2. The Welsh Arrow 3. So Long Michael 4. Intuite 5. Bouree Voltige 6. Le Jardin D'Adonis 7. La Hora Espanola 8. L'Alchimiste 9. Agadiramadan 10. En Route From Scarborough 11. Silent Passenger


Wyd. Dadgad Music 2000

Pierre Bensusan "Intuite"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pozycja z pogranicza muzyki folkowej. Pierre Bensusan to gitarzysta grający głównie w stroju DADGAD, charakterystycznym dla zachodnioeuropejskiej, a zwłaszcza celtyckiej muzyki folkowej. Z gitarzystów takich słynie głównie Bretania.
Pierre gra jedynia na gitarze, na dodatek własne kompozycje, trudno więc mówić o tradycyjnym brzmieniu, lub nowym spojrzeniu na znane tematy. Za to wiele tu nawiązań do różnej muzyki folkowej, które posłużyły Pierre'owi za punkt wyjścia do własnych kompozycji. Za przykład posłużyć tu może "Bouree Voltige", gdzie zgodnie z tytułem słychać dalekie echa tradycyjnego bouree. Z kolei "En Route from Scarborough" - utwór dedykowany Johnowi Renbournowi - zawiera wariacje na temat "Scarborough Fair". Zresztą utworów dedykowanych innym muzykom jest tu więcej.
Nie tylko celtyckie klimaty można odszukać w tej muzyce. Skoro to płyta gitarzysty, nic dziwnego że "La Hora Espanola" prowadzi nas na południowy zachód Europy.
Płyta zarówno dla folkowych poszukiwaczy, jak i dla wielbicieli spokojnej gitarowej muzyki.

Taclem