Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Pioruners


Pioruners
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Wiosną 1990r. grupa siedmiu studentów Filii Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Białostockiej wystąpiła na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "KOPYŚĆ" w Białymstoku. Ten pamiętny koncert pozostałby tylko wesołym epizodem gdyby nie piorunujący efekt - zdobycie Nagrody Publiczności. Od tamtej pory kolejne konkursowe występy wieńczone były sukcesami.
Najważniejsze z nich to: Grand Prix Bałtyckiego Festiwalu Pieśni Morskiej - Gdynia`92, nagroda im. Stana Hugilla na SHANTIES`93 w Krakowie i Nagroda Publiczności na Łódzkich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską KUBRYK`93. Śpiewają tradycyjne szanty, współczesne utwory "szantopodobne" a także piosenki o tematyce morskiej. Wielką przyjemność sprawia im także śpiewanie polskich pieśni ludowych, szczególnie tych z okolic Zakopanego. Cechą wspólną tych wszystkich utworów jest ulubiona przez zespół forma - a cappella.
Pierwszą i zapewne nie ostatnią próbą pokazania możliwości grupy jest kaseta "Razem bracia do lin", chociaż tak naprawdę THE PIORUNERS czują się najlepiej na koncertach, przeżywając każdy występ wspólnie z odbiorcami.
Od samego początku istnienia zespołu "zabawowo - imprezowa" formuła miała silne poparcie prawie wszystkich jego członków i wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni.
Szymon Bubienko
Tomasz Domański
Jarosław Kamiński
Łukasz Kazanecki
Mariusz Mohyluk
Bogdan Piorunek
Mariusz Siemion
Materiał własny zespołu