Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Poeta Magica "Froy"

Utwory : 1. Vents d’Est 2. Hexpolska 3. Vroyde 4. Era escuro 5. Cantiga No. 1 – Des oge mais 6. Alhambra 7. Traumglück 8. Dansvisa 9. Voulez-vouz que je vouz chante 10. Madonna fran Västerheide 11. Die Neunte Welle 12. Skänklat 13. Harald Blaubart 14. Gnipparhellir 15. Soleil

Poeta Magica "Froy"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Medieval folk, to ciekawy gatunek, bardzo często eksploatowany przez zespoły niemieckie. Właściwie można powiedzieć, że serce tej sceny bije na ziemiach Teutonów. Mimo że podobne zespoły znajdziemy w Skandynawii (Krauka), czy w Rosji (Drolls), to właśnie w Niemczech jest ich najwięcej i robią największą karierę.
Poeta Magica to już klasycy nurtu łączącego dawne melodie z folkowym – kreatywnym myśleniem o muzyce. Tym razem odeszli jednak dalej niż zwykle od środkowo-europejskich korzeni swej muzyki. Sporo na tej płycie skandynawskich nawiązań, a nawet przejawiają się jakieś ciągoty w kierunku dawnej muzyki o korzeniach sefardyjskich.
O średniowiecznych korzeniach przypominają nam cantigi i tańce, ale te ostatnie też wykonano w bardziej współczesny sposób. Właściwie wszelkie zmiany odbywają się tu na poziomie aranżacji. Na replikach dawnych instrumentów gra się dziś w sposób bardziej odpowiadający współczesnemu słuchaczowi.
Jeśli chcecie spróbować jak brzmi muzyka świata oglądany przez średniowieczny pryzmat, to Poeta Magica będzie doskonałym przewodnikiem. Jedyną wadą – widoczną zwłaszcza dla nie wprawionego w średniowieczny folk słuchacza – jest długość albumu. "Froy" to po prostu płyta nieco zbyt rozległa tematycznie.

Taclem