Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Polkasonic "Brave Combo"

Utwory : 1. Down At The Friendly Tavern 2. Red Wing 3. Why, Oh Why 4. Polka Dancer 5. Only For Love 6. Apples, Peaches, Pumpkin Pie 7. Conchita, The Waitress 8. Skytrain 9. Glamorous Gal10. Down In The Valley 11. Crumbling Heart 12. Purple Haze - The Jimi Hendrix Polka
Wyd. Cleveland Int`l 1999

Polkasonic "Brave Combo"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Słuchając muzyki folkowej trudno od czasu do czasu nie natrafić na polkę. Co jednak, kiedy okazuje się płyta do której sięzabieramy zawiera wyłącznie polki? A na dodatek zespół właściwie nie gra nic innego? Coż w takiej sytuacji może się okazać, że mamy do czynienia z jakąś traumatyczną bawarską orkiestrą, albo z zespołem takim jak Polkasonic. W tym drugim przypadku mamy znacznie więcej szczęścia.
Grupa ta gra folk-rocka, przy okazji przerabiając swoje i cudze utwory na polki. Są to jednak kawałki dość różnorodne, zagrane z dużym wyczuciem i przede wszystkim porywające do tańca. Czasem może się okazać, że nawet sobie nie zdawaliśmy sprawy jacy muzycy pisali polki. W przypadku tej płyty dobrym przykładem jest rasowa polka Jimmy`ego Hendrixa "Purple Haze".
Muzyka Polkasonic to w dużej mierze dobra zabawa, zarówno dla słuchaczy jaki i dla samych muzyków.

Taclem