Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Popes "Holloway Boulevard"

Utwory : 1.Holloway Boulevard. 2.Vaya Con Dios. 3.Hillbilly Soul. 4.Sleepless Nights. 5.Pump Action Paddy. 6.Hills Of Connemara. 7.The Beast. 8.New Rose. 9.Jukebox. 10.Paddy's Got A Brand New Bag. 11.Waitress. 12.Chino's Place. 13.Rock 'n' Roll Band. 14.Walk Tall. 15.Last Call. 16.Like A River.


Wyd. Snapper Music 2000

Popes "Holloway Boulevard"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dziwna to plyta, bo zespół towarzyszący Shaneowi MacGowanowi w jego solowej karierze zdecydował się nagrać solowy album bez Shane'a. Mamy więc solowy album The Popes. Muzycznie niewiele odbiega od poprzednich plyt z Shanem. Pod tym względem lepsza jest już druga płyta The Pogues bez MacGowana (mowa o "Pogue Mahone"). Najslabiej wychodzą na tej płycie wokale Paula McGuinnessa, słychaczom przyzwyczajonym do ryków MacGowana, czy Stacy'ego nie przypadną chyba do gustu. Powiem tylko że wokalista stara się naśladować niekiedy Van Morrisona.
Najlepsza piosenka to nowy utwór MacGowana z jego gościnnym udziałem. Najsłabsza? Hmmm... tradycyjny utwór "Hills Of Connemara", nagrany wczesniej z Shanem. Po co jeszcze raz bez niego ? Zwlaszcza że gorzej.
Podobnie jak na poprzednich płytach The Popes zachaczają o country. Pomimo iż nie jest to mój ulubiony gatunek, to country-folkowe "Hilliby Soul" ma w sobie jakiś smaczek.
Ogólnie daje się zauważyć, że płyta zyskuje przy kolejnych przesłuchaniach, choć wciąz pozostaje pozycją dla mniej wybrednych słuchaczy.

Taclem