Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Przejście


Przejście
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Przejście powstał w końcu lat 80. w Łodzi. Zadebiutowali w 1989 r. zdobywając główną nagrodę na przeglądzie piosenki turystycznej w Sulejowie. W 1994 r. ukazała się pierwsza kaseta zespołu nagrana w studio PR w Łodzi. W połowie 1997 r. Przejście przestało istnieć, a cisza trwała ponad pięć lat.
W 2002 r. nastąpiła reaktywacja zespołu, ale już w nowym składzie. 10 I 2003 r. Przejście wystąpiło w łódzkiej „Przechowalni” pierwszy raz po latach. Latem 2003 roku powstał materiał studyjny, a premiera płyty „Przed świtem” była wydarzeniem niezwykłym. Latem 2004 r. Przejście zdobyło srebrne skrzydło Bieszczadzkich Aniołów.
Płyta „Przejście koncert” to jedno z pierwszych wydawnictw z kręgu piosenki nieobojętnej, które pojawiły się na naszym rynku muzycznym w formacie DVD. Album jest zapisem koncertu zespołu Przejście jaki odbył się w październiku 2005 r. w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Na płycie gościnnie pojawili się zaproszeni goście : Peruwiańczycy - Mirko Fernandez Sanchez i Rafael Alfaro Alvarado oraz pianista jazzowy młodego pokolenia Maciej Tubis.
Skład zespołu:

Marta Wilk - śpiew
Jan Degirmendźić - gitara akustyczna, śpiew
Piotr Kołsut - gitary
Marcin Kunicki - skrzypce
Bartek Stępień - gitara basowa
Artur Mostowy - perkusja