Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Przylądek Starej Pieśni "Cape Old Lay"

Utwory : 1. Kap Kap 2. Irish Stew 3. Daisy Railley 4. Jeszcze jeden dzień 5. Shady Grove 6. Przylądek Starej Pieśni 7. Blow The Candles Out 8. Taniec Hadziajski 9. Hog-Eye 10. Highlander/Dirty Old Town 11. Peter`s Song 12. Loch Lomond
Wyd.

Przylądek Starej Pieśni "Cape Old Lay"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Przylądek Starej Pieśni (póżniejszy Przylądek), to kapela, która jak burza przemknąła przez sceny festiwali szantowych, kosząc całą masę nagród. Na początku nowego wieku kapela skręciła w stronę folk-rocka o celtycko-słowiańskim podłożu. Jednak omawiany tu materiał, to sprawy nieco wcześniejsze.
"Cape Old Lay" rozpoczyna się od autorskiej kompozycji Tomka Winiarskiego, utrzymanej w poetyce charakterystycznej dla pubowych piosenek. To jeden z pierwszych w Polsce przypadków, gdy zespół znad Wisły radzi sobie z kompozycją utworu autorskiego tak, że w rezultacie brzmi on jak melodia irlandzka. Podobnie jest z piękną balladą "Jeszcze jeden dzień", chyba najbardziej znanym utworem Tomka. Piosenki autorskie członków Przylądka Starej Pieśni tak głęboko tkwią w folkowym brzmieniu, że praktycznie nie odróżniają się od celtyckich standardów zaprezentowanych na tej kasecie.

Taclem