Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Quartetto Amoroso "Musica Incantata"

Utwory : 1. Il Golfo Incantato 2. Tesoro Mio 3. Valentine 4. Parigi o Cara, Brindisi 5. La Bella Bruna 6. Departure 7. Saltarellando 8. Stella 9. My Love 10. Sorpresa ai Danzanti 11. Sognando 12. Un Saluto a Parigi 13. Baldoria 14. Dolce Aprile 15. La Dolce Cristina 16. Serenade
Wyd. Paul Binkley 2004

Quartetto Amoroso "Musica Incantata"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Mieliśmy już na Folkowej do czynienia z muzyką włoską, jednak Quartetto Amoroso prezentują nam nieco inne jej oblicze. Na "Musica Incantata" znajdziemy muzykę z końca XIX i początku XX wieku, taką jakągrywano w elegenckich salonach, choć mającą swoje korzenie w ludowych saltorellach czy serenadach.
Jak sama nazwa wskazuje grupa jest kwartetem, pochodzi on jednak ze Stanów Zjednoczonych, a nie - jak mogłoby się wydawać - z Włoch. Na jego czele stoi Ron Borelli, którego nazwisko zdradza jednak włoskie pochodzenie. Jest on też członkiem znanej grupy Modern Mandolin Quartet i San Francisco Symphony, Ballet and Opera.
Mandoliny, kontrabas, harmonia i gitara, to podstawa składu - tak wyglądały niemal wszystkie klubowe grupy grające taką muzykę wiek temu. Włoska klasyka w wykonaniu Quartetto Amoroso ma w sobie tą magię stromych, wąskich uliczek, w których zaułkach mieszczą się małe spelunki. Jest też czasem klimat porządnej, eleganckiej restauracji, innym zaś razem przechodzący w granie rodem z miejskiej ulicy. Za każdym jednak razem wykonania zespołu brzmią ciekawie. Tak samo jest z ich wykonaniem "Parigi o Cara, Brindisi" z "La Traviaty" Verdiego.
Grupy takie jak ta zaczynają być coraz częściej dostrzegane przez środowisko folkowe, o czym świadczy czwarte miejsce jakie omawiana tu płyta zajęła w konkursie Just Plain Folks` w kategorii "Instrumental Album".

Rafał Chojnacki