Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Różni Wykonawcy "Żagiel Staw! - Set a Sail"

Utwory : 1. Na szlakach smukłych kliprów 2. Dmucha od poranka 3. Kwiat mórz 4. Świat jest wszędzie taki sam 5. Płynąc do Rio Grande 6. Ballada o żeglarzu 7. Kapitan dalekiej żeglugi 8. Kliper Marzenie 9. Ballada o Jakubie 10. Wyruszaj w drogę 11. Titanic 12. Czy mam pieniądze czy grosza mi brak - Ja stawiam 13. Godziny wachty 14. Brygantina 15. Pod sztokfiszem 16. W portowej knajpie 17. Śnieg i mgła
Wyd. Soliton 2003

Różni Wykonawcy "Żagiel Staw! - Set a Sail"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Archiwalna składanka z absolutnymi klasykami żeglarskiego śpiewania w Polsce. W czasach, kiedy nie było jeszcze zespołów szantowych (a przynajmniej nie nagrywały one płyt) cały nurt pieśni morskich skupiał się głownie na solistach i okazyjnej współpracy z instrumentalistami. Tak właśnie powstało wiele z tych nagrań.
Wśród prezentowanych wykonawców prym wiedzie Mirek "Pestka" Peszkowski, późniejszy muzyk grup Stare Dzwony i Packet. Ale nie zabrakło tu też innych animatorów kultury morskiej sprzed ponad dwudziestu lat.
Są tu piosenki autorskie i tłumaczenia, piosenki znane i te już nieco zapomniane, ale wszystkie ona są warte równie wielkiej uwagi.
To kawał historii polskiej piosenki morskiej i choćby dlatego ta płyta wymyka się wszelkim ocenom. Warto jednak pozytywnie ocenić wydawcę, który postanowił nam ten materiał przypomnieć.

Taclem