Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Rebel Voices "Women At Work"

Utwory : 1. One 2. Borderlines 3. In Contempt 4. If You Can See Me 5. Nine Gold Medals 6. B-Side 7. The Intruders 8. I Hype the Songs 9. Same Merry-Go-Round 10. Billions of Brain Cells 11. There Is a Wall 12. They All Sang "Bread and Roses"


Wyd. Reveille Music

Rebel Voices "Women At Work"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Rebel Voices - przyznacie że brzmi to ostro. Tymczasem jest to kobiecy duet (wspomagany przez Tima Halla - gitara, banjo i wokal), tworzą go Janet Stecher i Susan Lewis.
Płyta zaczyna się dość dziwnie, za sprawą piosenki "Hospital Workers". Brzmi ona niemal musicalowo. Podobnie jak reszta utworów zawartych na płycie jest to piosenka poświęcona robotnikom i związkom zawodowym.
Możemy więc poznać tu współczesny (od początków do kończa XX wieku) folk związany z fabrykami, maszynowniami, przetwórniami itp. Sa tu zarówno pieśni strajkowe, jak i upolitycznione opowieści z życia robotników.
Ciekawostką może być "Dey Care", piosenka napisana na melodie znanej "Banana Boat Song".
Wśród autorów piosenek nie brakuje znanych nazwisk z kręgów muzyki folk, takich jak Si Khan czy Sandra Kerr.
Płyta "Women At Work" może się nieco kojarzyć czasem z "English Rebel Songs" Chumbawamby. Jeśli więc odpowiada wam surowe brzmienie, to polecam. Dodatkowym atutem jest wkładka w ktorej wyjaśniono genezę większości utworów.

Taclem