Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Revels "The Christmas Revels"

Utwory : Abbots Bromley Horn Dance, Room`s Opening Lines, Wassail Carol, Father Christmas Verse, The Boar`s Head Carol, Constant Billy, Here We Come A-Wassailing, Villagers All!, There Was a Pig, The Monks` March, Dargason, Fra Giovanni, The Holly and the Ivy, Fool`s Verse, Lord of the Dance, Brass Fanfare, Masters in this Hall, Shakespeare Lines ,Nova! Nova!, Nativity, Alle Psallite Cum Luya, The Moon Shines Bright, St. George`s Verse, Sword Dance Tunes, The Shortest Day, The Wren Song, Apple Tree Wassail, The 12 Days of Christmas, The Fool`s Farewell, Sussex Mummers` Carol
Wyd. The Revels 1995

Revels "The Christmas Revels"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

The Revels to coś więcej, niż tylko zespół. W 1971 roku muzyk, muzykolog, producent i reżyser w jednej osobie - John Langstaff - założył trupę składającą się z profesjonalnych aktorów i z amatorów, która zajęła się odtwarzaniem dawnych zwyczajów i rytuałów. W momencie założenia tej grupy, Langstaff miał już za sobą sporo doświadczeń, w tym również kilka sukcesów z różnymi wersjami spektaklu "The Christmas Revels", w którym odtwarzano pieśni i obyczaje związane z zimowym świętem. Jednak dopiero powołanie do życia stałego zespołu sprawiło, że marka The Revels zaczęła być jednoznacznie kojarzona.
Program "The Christmas Revels" to wciąż jedno z czołowych dokonań grupy, która po śmierci twórcy dalej kontynuuje pracę. Niniejszy album, zarejestrowany w 1971 roku stanowi wzorcowy przykład brzmienia, do którego wciąż nawiązuje kolejne wcielenie zespołu.
Zawarte tu kolędy, ludowe pieśni i związane z Bożym Narodzeniem poezje, to doskonała pamiątka po pamiętnym spektaklu. Miał on - przynajmniej w zamierzeniach - przywrócić słuchaczom wiarę w duchowy aspekt Świąt. Raczej się to nie udało, co możemy ocenić z perspektywy ponad 20 lat. Jednak zawartość tej płyty przekonuje, że warto było spróbować. Choćby dla samej muzyki.

Rafał Chojnacki