Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Rillian and the Doxie Chicks "Get Down"

Utwory : 1. Sam’s Gone Away 2. The Jolly Rovin’ Tar 3. Skartinglas 4. The Dreadnaught 5. A’Roving 6. O’Neill’s March 7. Billy Bones 8. Rolling Down to Old Maui 9. Gravelwalk 10. Rowdy Soul 11. Maggie in the Woods 12. The Wild Goose 13. Donkey Riding 14. A Health to the Company
Wyd. 3200 BPM 2005

Rillian and the Doxie Chicks "Get Down"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Doxie Chicks, dowodzona przez Rillian Rauchbach, to amerykański kwartet, w którym pwystępują cztery niewiasty pirackich strojach. Rubaszny humor i marynarskie pieśni - to właśnie ich świat.
Po spektakularnym sukcesie filmu "Piraci z Karaibów" zespoły takie jak ten mają sporo pracy. Nic dziwnego, że niektóre z nich stają się niesłychanie popularne. Piratki z zespołu Rillian to doświadczone muzykantki, które doskonale radzą sobie nie tylko z typowo morskim graniem, ale i z irlandzkim folkiem. Dowodem może tu być tawerniana wersja "O’Neill’s March" i "Gravelwalk".
Polski słuchacz znajdzie tu sporo melodii, które już zna, ale nie wszystkie zostały odkryte przez nasze rodzime kapele. To cenna informacja, może ktoś się o te utwory pokusi. Zanim jednak przystapicie do tłumaczeń, pamiętajcie, że część dodatkowych tekstów jest tu autorstwa Rillian.
Surowo brzmiący "Sam’s Gone Away", balladowy "Billy Bones" czy ostry "Rowdy Soul" - to doskonałe matariały do opracowania.
Jesli dodamy do tego ciekawie zaśpiewane "The Jolly Rovin’ Tar", "The Dreadnaught" i "Rolling Down to Old Maui" okazuje się, że otrzymujemy całkiem ciekawą płytę.
Doxie Chicks mają swój styl, w ich wokalach jest troszkę soulu, co sprawia, że piesni stają się jakby bardziej miękkie. Być może dlatego okażą się dla niektórych bardziej przystępne, niż surowe wersje tradycyjnych szantowych kapel.

Taclem