Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Riserva Moac "Bienvenido"

Utwory : 1. Introterra 2. Bienvenido en la reserva 3. Di vedetta sul mondo 4. Ohi mama 5. Viagge dent` e fore 6. Tiempe uguale 7. Poli(s)tica 8. L’oceanico 9. Zobi la mouche 10. Furturella 11. Ungaretti 12. Rumore di fondo 13. Fuggita dal nulla
Wyd. Ultimo Piano Records 2005

Riserva Moac "Bienvenido"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Riserva Moac to kolejna kapela z Włoch, która nawiązuje do nurtu "combat folk". Idąc bardziej na skróty ich muzykę można określić po prostu jako śródziemnomorski folk-rock.
Album rozpoczyna intro, z czasem stające się bardziej patetycznym, w końcu przechodzi w folk-rockowy utwór "Bienvenido en la reserva", oparty na rytmie ska. Kiedy pierwszy raz usłyszałem ten utwór miałem skojarzenia z luźnym graniem spod znaku naszych rodzimych grup Jak Wolność To Wolność (luz, wokale i akordeon) i Trawnik (luz i dęciaki). Mam wrażenie, że wiele się w moich porównaniach nie pomyliłem.
Potwierdzają to kolejne utwory, gdzie fajne, folk-rockowo zaaranżowane piosenki z towarzyszeniem akordeonu, dud i masy innych instrumentów, śpiewają Fabrizio "Pacha Mama" Russo i Mariangela "Maya" Pavone.
Russo napisał też wszystkie teksty, a autorem całości strony muzycznej jest akordeonista Roberto "Zanna" Napoletano. Dominują lekkie i zwiewne melodie, mogące się kojarzyć ze śródziemnomorskimi plażami. Z drugiej jednak strony pierwiastek rockowy dodaje im fajnego pazurka.
Riserva Moac są nieco mniej przebojowi, niż ich krajanie z Folkabbestia, ale i tak można powiedzieć, że grają świetną, naładowaną pozytywnymi emocjami muzykę.

Taclem