Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Road To Amber "One of These Days"

Utwory : 1. One of These Days 2. You`re Gone 3. One of These Days (instrumental)

Wyd. Greenwood 2001

Road To Amber "One of These Days"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Road To Amber to duet który tworzą Nicole Leonard i Chris Lloyd, znani też z nowozelandzkiej formacji Lothlorien. O ile ich druga kapela bliższa jest tradycyjnemu folkowemu brzmieniu, to Road To Amber prezyntuje nam celtycki folk-pop. Nie obejdzie się tu bez bliskich skojarzeń z Enyą i nieco dalszych z grupą Clannad.

Grupa Road To Amber była pierwszym projektem Nicole i Chrisa, później zaangażowali się oni w życie wspomnianej wyżej grupy Lothlorien. Tymczasem w 2001 roku niespodziewanie pojawił się na rynku mini-album starszej formacji. Duetowi towarzyszy na nim basista Stuart Duncan.

Płyta zawiera tylko trzy utwory. Właściwie nawet dwa, bo "One of These Days"jest tu w wersji z wokalem i instrumentalnej. Wersja wokalna tytułowego utworu to właściwie podstawowa wizytówka pop-folkowego brzmienia Road To Amber. Wersja instrumentalna, to nieco inny mix, kojarzyc sie może z dokonaniami Enigmy lub Deep Forest.

Z kolei "You`re Gone" to ballada, spokojna, nieco jakby natchniona piosenka.

Pozostaje mieć nadzieję, że "One of These Days" nie jest tylko pamiątkową płytką i że Nicole i Chris do tego projektu wrócą, bo to co nagrali jest dość ciekawe i intrygujące.

Taclem