Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Robert Mirabal "Music From A Painted Cave"

Utwory : 1. The Dance 2. Little Indians 3. Ee-You-Oo 4. Courtship Song 5. Medicine Man 6. Skinwalker's Moon 7. Shield Dance 8. Runners Dreamtime 9. Hope 10. Painted Caves 11. 1000 Miles 12. Drum Battle 13. Navajo Fires 14. An Kah Na 15. Sisters 16. Stiltwalker

Wyd. SilverWave 2001

Robert Mirabal "Music From A Painted Cave"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Z muzyką Indian Ameryki Północnej miałem jak dotąd kontakt sporadyczny W pozytywny sposób nastroiła mnie do tej muzyki polska Orkiestra Świtu. Sięgnąłem po dwie płyty, z których pierwsza okazała się kontemplacyjną muzyką new age z lekka tylko ocierającą się o dźwięki indiańskie. Podobnej muzyki oczekiwałem po reklamowanym w folkowej prasie zagranicznej albumie Roberta Mirbala. Gdyby tak było, prawdopodobnie poprzestałbym na takim kontakcie z muzyką indiańską. Na szczęście Mirbal proponuje coś ciekawszego.
Płytę "Music from a Painted Cave" można nazwać indiańskim folk-rockiem. Elementy rocka progresywnego i popu, zmieszane z tradycyjnymi wokalami i magicznym dźwiękiem fletu dają świetny efekt. Muzyki tej nie powstydziłyby się i radiowe stacje komercyjne i wyspecjalizowane w muzyce etnicznej audycje.
Płyta dobra i zaskakująca. Warto zaryzykować kontakt z indiańskim folk-rockiem.

Taclem