Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Robin Aigner "Volksinger"

Utwory : 1. Stone Cold Mamacita 2. Seven Sisters 3. The Boy Won`t Break 4. Black Star Cowboy 5. Wine Song 6. Clyde 7. Shelby 8. Insomnia 9. Coney Island 10. Lucky Latchkey Life 11. Elvis Impersonator 12. On the Inside 13. Fine 14. Miami 15. Tweedle Lee
Wyd. Robin Aigner 2003

Robin Aigner "Volksinger"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Robin jest Amerykanką, która pisze własne piosenki i z powodzeniem je wykonuje. Znawcy amerykańskiej muzyki country i folk znają ją pewnie jako członkinię grupy Steeplechase. Gra też z Brookiem Martinezem w duecie Royal Pine. "Volksinger" to jej solowy debiut.
Autorskie piosenki Robin, wykonywane przez nią przy akompaniamencie gitary opowiadają o zagubionych ludziach, samotnych muzykach, wyrzutkach i oczywiście o miłości. Muzycznie płyta "Volksinger" oscyluje w klimatach starego, autorskiego folku z czasów wczesnego Dylana, czy Pete`a Segeera. Kompozycje również zdają się czerpać to, co najlepsze z głębokich źródeł folku.
Piosenki takie, jak "Seven Sisters", "Clyde" czy "Lucky Latchkey Life" łatwo wpadająw ucho i po dwóch przesłuchaniach płyty nie chcą się od człowieka odczepić. Robin ma też talent do ciekawych ballad, takich, jak "Insomnia" czy "On the Inside".
Jestem pewien, że piosenkom Robin Aigner jeszcze się kiedyś przyjrzę, mam nadzieję, że uraczy nas kolejną płytą, przynajmniej tak ciekawą, jak "Volksinger".

Taclem