Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Rockridge Brothers "Rockridge Hollerin`"

Utwory : 1. Rocky Island 2. Sugar Hill 3. Cinquapin Hunting 4. Lazy John 5. Charmin Betsy 6. Big Eyed Rabbit 7. The Coo Coo Bird 8. Hunt the Buffalo 9. Rockingham Cindy 10. Cripple Creek 11. Elk River Blues 12. Chilly Winds 13. Red Rockin’ Chair 14. Darlin Corey 15. Sandy Boys 16. Cumberland Gap 17. John Brown’s March
Wyd. Red Rocking Recordings 2008

Rockridge Brothers "Rockridge Hollerin`"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pochodząca ze Sztokholmu grupa The Rockridge Brothers prezentuje nam bezpretensjonalny bluegrass z elementami hillbilly a nawet cajun. Album "Rockridge Hollerin`" to ich druga samodzielna płyta i wiele wskazuje na to, ze styl znany z debiutu nieco już okrzepł. Nie można jednak powiedzieć żeby bracia Rockridge choćby odrobinę wydorośleli. Ich muzyka nadal ma w sobie tą zadziorną, szczeniacką bezczelność, która mogła sie podobać już na "Straight Outta Rockridge!".
Choć zespół tworzy czwórka muzyków grających na akustycznych instrumentach, na dodatek bez perkusji, to wiele utworów brzmi jakby grali tu starzy, zaprawieni w bojach punkowcy. Mogłoby się nawet okazać, że gdyby dało się zmierzyć energię drzemiącą w muzyce, to prześcignęliby wiele kapel, które mięsistymi riffami wygranymi na gitarach elektrycznych nadrabiają braki w innych dziedzinach.
Gdyby cała płyta była wulkanem energii, mogłoby to być trochę nudne. Dlatego dobrze że znalazły się tu utwory w średnich tempach, takie jak "Lazy John" i "John Brown’s March", a nawet ballady w rodzaju "Elk River Blues" czy "Darlin Corey".
Oprócz instrumentalnego zamieszania muzycy The Rockridge Brothers całkiem nieźle śpiewają. Najwięcej mają tu do powiedzenia grający na banjo Kristian Herner i gitarzysta Peter Frovik. Ale skrzypek Ralf Fredblad i kontrabasista Pontus Juth również dokładają coś od siebie w chórkach.
Choć zespół ten pochodzi ze Szwecji, nie ma mowy o pomyłce. Grają tu świetnie przygotowani muzycy, którzy na różnych odmianach amerykańskiego folku po prostu zjedli zęby.

Rafał Chojnacki