Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Roger Drawdy & The Firestarters "Hallowed Ground"

Utwory : 1. Hallowed Ground 2. Take Careful Aim 3. Wasteful Children 4. The Woodshed 5. Calm Before 6. The Tempest 7. With These Hands 8. Divided 9. In Places Unseen 10. The Clock 11. Blood and Sap 12. From The Inside 13. Rain 14. The Rarest of Days
Wyd. Roger Dawdy/Tree Ring Circus 2007

Roger Drawdy & The Firestarters "Hallowed Ground"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kiedy umieszczałem pierwszy raz ten krążek w odtwarzaczy Roger Drawdy był dla mnie obcym facetem. Kiedy skończyłem wsłuchiwać się w jego muzykę, stał się już moim kumplem.
Zespół Firestarters Rogera Drawdy'ego, to kapela, która osadziła irlandzką muzykę głęboko w tradycji... amerykańskiego rocka. Słyszymy tu zarówno rockową sekcję (bas i perkusja), jak i irlandzki bodhran. Wszystko brzmi jednak niezwykle lekko i selektywnie. Ta sztuka nie każdemu się udaje.
Piosenki zawarte na tej płycie, to bez wyjątku kompozycje Rogera. Lekkie, czasem nawet pop-folkowe piosenki, prowadzą nas przez inkrustowany celtyckimi ornamentami świat. Piękny "Hallowed Ground" czy nieco niepokojący "Wasteful Children", to tylko niektóre z ciekawych utworów. Właściwie nie ma tu złych piosenek, są tylko takie, które nie każdemu przypadną do gustu (jak "Divided").
Okładka albumu może nieco zmylić. Taka stylistyka kojarzy się raczej ze złotymi latami psycho-folka. Tymczasem muzyka na tej płycie jest zupełnie inna.

Taclem