Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ross Kennedy "Scottish Voice and Acoustic Guitar"

Utwory : 1. The Tarbolton Lassies 2. Sandwood Down To Kyle 3. Whaur Will Ye Gang 4. The Flower O Them 5. The Bride's Reel; Little Donald's Wife 6. Farewell To Glasgow 7. The Earl O Moray 8. The Birkin Tree 9. Tiree Love Song 10. Craigellachie Lasses; Pate Birnie's Wife 11. The Shipyard Apprentice 12. Peggy Bann 13. Mrs Jamieson's Favourite
Wyd. Greentrax 2007

Ross Kennedy "Scottish Voice and Acoustic Guitar"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nazwisko wykonawcy i tytuł mówią nam tu właściwie wszystko. Szkocki pieśniarz, znany z takich zespołów, jak Tannahill Weavers, Iron Horse, The Jura Ceilidh band i Canterach, proponuje nam tym razem swoje solowe nagrania. Jest to zbiór utwórów z ponad dwudziestopięcioletniej kariery muzycznej, zaaranżowanych na nowo i nagranych tak, że brzmią, jakby napisano je specjalnie z okazji ukazania się tej płyty.
Ross dysponuje doskonałym głosem, dlatego mimo surowych wersji piosenki tu przedstawione nic nie tracą, w porównaniu do pierwotnych wykonań.
Mimo że to płyta solowa, Ross zaprosił do jej nagrania zaprzyjaźnionych muzyków. W studio wspomagali go: Lorne MacDougall - grający na whistles i dudach, skrzypaczka Alison Smith i Steve Lawrence - grający na bouzouki i instrumentach perkusyjnych. Rezultat ich wspólnej pracy jest więcej niż zadowalający.

Taclem