Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Royal Pine "Made in Brookland"

Utwory : 1. 7 Sisters 2. At the Place 3. Scary Monsters 4. Love Saves the Day 5. 77 6. Black Star Cowboy
Wyd. Robin Aigner 2005

Royal Pine "Made in Brookland"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Royal Pine to duet w którym grają Robin Aigner i Brook Martinez. Z Robin i jej płytą "Volksinger" mieliśmy niedawno do czynienia.
Omawiana tu płytka "Made in Brookland", to rozszerzona wersja E.P.-ki "Royal Pine", zawierającej tylko cztery utwory. Nowe kawałki, to "At the Place" i "Love Saves the Day".
Świetna piosenka "7 Sisters", znana z "Volksingera" to nabiera nieco nowego ducha, nieco w klimatach flamenco. "At the Place" to ballada, śpiewana co prawda z towarzyszeniem pianina, ale bardzo folkowa, jeśli weźmiemy pod uwagę samą kompozycję. "Scary Monsters" to wesoła piosenka o klasycznych postaciach z horrorow, bardzo sympatyczny utwór. Równie pogodny jest utwór "Love Saves the Day".
Enigmatyczny tytuł "77" kryje piosenkę kojarzącą się z czasem dzieciństwa. Z kolei "Black Star Cowboy" to kolejny utwór znany z solowego albumu wokalistki.
Royal Pine na pewno brzmią bardziej bogato, niż solowe nagrania Robin. Na szczęście nie tracą tego trudnego do wytłumaczenia uroku, jakim emanowały jej pierwotne wykonania.

Taclem