Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Rzepczyno Folk Band "Nie Filozuj"

Utwory : 1. Intro. 2. Gajowy. 3. Wiwat. 4. Przeszło lato. 5. Polka Galopka. 6. Halina. 7. Leć głosie. 8. Wyszla una. 9. Lipka. 10. Andzia. 11. Skoczek. 12. Ballada. 13. Piknie Gro. 14. Dudek.


Wyd.KOCH International 2000

Rzepczyno Folk Band "Nie Filozuj"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dla mnie bomba! I to absolutna. Świetnie zaaranżowane i zagrane polskie kawałki ludowe przeplatają się z własną twórczością zespołu. Jedynie "Intro" mnie na tej plycie nie przekonuje. "Gajowy" - hit absolutny (do posłuchania u nas), kolejne "Wiwat" i "Przeszło lato" też bardzo dobre. "Polka Galopka" ... skad my znamy ten tytul ?... No ale tu nie ma techno.
Utwór "Halina" - siła ludowych tekstów, dowcipnie i na temat. Siła tej muzyki tkwi nie w przesterowanych gitarach (a są i takie), nie w rockowej perkusji, czy basie, ale w skrzypcach, akordeonach i wokalach. To prawdziwa siła. W całości, z rockowa (momentami nawet punkowa) sekcja brzmi świetnie.
Rzepczyńska wersja "Lipki" kojarzy mi się z grupą Jak Wolność To Wolność, ale nie jakoś plagiatowo, po prostu konwencja obu zespołów jest podobna. No ale tu dochodza jeszcze skry krzesane.. z gitar. Ciężko pisać o muzyce w której podoba się wszystko. Niewiele dotąd słyszałem takich płyt. Bardzo ciekawi mnie czy kapela zdobędzie zasłużony rozgłos. Autorska "Ballada" udowadnia, że można pisać dobre współczesne piosenki folkowe. No a "Dudek"...
Gratuluje zespołowi i czekam na następne pozycje.


Taclem