Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Sally`s Garden "The Swaying Branches"

Utwory : 1. The Swaying Branches 2. Ramblin Irishman 3. Alaska Bound 4. The Ancient Oak/The Silent Wood 5. The Lighthouse/Passage From Liverpool 6. Chequamegon Bay 7. Whiskey In the Jar 8. The Sally Gardens 9. Aboard the Ship Augusta 10. The Hermit Thrush 11. Finnegan`s Wake
12. Ida May`s/The Filmore Homestead
WYd. John Wiesen 2006

Sally`s Garden "The Swaying Branches"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Tradycyjna muzyka celtycka w wykonaniu duetu Sally`s Garden, to wycieczka w czasy gdy folk był gatunkiem znacznie prostszym, ewoluował powoli i nie miał tendencji do łączenia się ze wszystkimi innymi gatunkami. Taka właśnie jest muzyka z "The Swaying Branches". Mimo że album nagrano w 2006 roku, to kojarzy się on raczej z czasami kiedy szczytem innowacji w muzyce celtyckiej było to, co proponował zespół Planxty w początkach swej działalności, a "Whiskey In the Jar" nie było jeszcze wyświechtanym standardem. Przyznaję, że raz na jakiś czas nowa płyta z takim repertuarem to świetna odtrutka.
John Wiesen, to nie tylko wokalista, ale i autor większości piosenek na tej płycie. Trzeba przyznać że bardzo udanych. "Alaska Bound" czy "Aboard the Ship Augusta" to świetne utwory, kto wie czy nie równie dobre jak czołowych songwriterów celtyckiego grania. Nie bez powodu John bywa porównywany do Andy M. Stewarta.

Rafał Chojnacki