Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Saltatio Mortis "Erwachen"

Utwory : 1. Hör die Trommeln 2. Falsche Freunde 3. Lass mich los 4. Traumreise 5. Erwachen 6. Am Scheideweg 7. Dädalus 8. Tanz der Tänze 9. God gave Rock'n Roll 10. Mein Weg 11. Hafen der Stille 12. Eine Insel
Wyd. Napalm Records 2004

Saltatio Mortis "Erwachen"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kolejny raz na łamach folkowej gościmy kapelę z nurtu średniowiecznego rocka. Saltatio Mortis znamy tu już choćby z płyty "Des Königs Henker".
Już od pierwszych dźwięków z płyty "Erwachen" wiemy, że Niemcy nie zapomnieli jak twórczo interpretować stara muzykęw nowym stylu. Ostre rockowe granie z wyciszeniem w zwrotkach i mocne chóralne refreny, to ich typowa stylistyka. Do tego dochodzą dawne instrumenty, świetnie współgrające z elektrycznymi gitarami.
W tym stylistycznym misz-maszu świetnie wypada medieval-rockowa aranżacja piosenki "God gave Rock'n Roll" z repertuaru zespołu Kiss. Solówka grana zwykle na gitarze jest tu zastapiona przez melodię graną na dudach. Efekt jest rewelacyjny.
Wersja limitowana, którą miałem przyjemność posłuchać wyposażona jest jeszcze dodatkowo w wesołą kompozycję instrumetalną, zatytułowaną "Eine Insel". To rasowy niemiecki folk, ale zagrany w typowy dla Saltatio Mortis sposób. Jest więc ciężko, ale za to skocznie. Aż dziw bierze, że grupa nie zdecydowała się czymś takim promować swojej płyty.
Album "Erwachen" to płyta dość równa i powinna spodobać się kazdemu kto lubi takie staro-nowoczesne granie.

Taclem