Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Sam Bartlett "Swamp Ceili"

Utwory : 1. O`Connell`s Trip to Parliament 2. The Old Bush 3. Swamp Haggis 4. The Nightingale 5. Sean Ryan`s 6. The Star of Munster/Sportin` Nell 7. Dobrujanska Pandala 8. John Doherty`s 9. Wankie Reel Origent 10. Rory McLeod 11. Rattlin` Roarin` Willy 12. Dance-A-Rama 13. The One-Legged Man 14. The Parting Glass 15. Anderson`s
Wyd. Stuntology and Tuneology 1997

Sam Bartlett "Swamp Ceili"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Swamp Ceili" to bardzo radosny folkowy album, nagrany przez niepoprawnego folkowca i jego przyjaciół. Sam Bartlett gra na tenorowym banjo, ale jego zainteresowania wykraczają daleko poza tradycyjny folk. Jest tu bluegrass, trochę bluesa, country a nawet folk-rockowe fragmenty.
Sam grywał w wielu grupach, stąd też na jego płytach pojawia się sporo muzyków związanych z amerykańską sceną muzyki folk & country.
Najlepszy fragment na płycie, to "The Parting Glass" wykonany a capella i instrumentalny "O`Connell`s Trip to Parliament".
Album "Swamp Ceili" aż skrzy się od dobrych pomysłów. Jest jednak nieco eklektyczny i niespójny. Trudno więc słuchać go w tle, trzeba raczej włączyć "odbiór świadomy".

Rafał Chojnacki