Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Sandy Meldrum "Scottish Piano Fusion"

Utwory : 1. The Ferret Set 2. Scottish Piano Fusion 3. Bagpipe Jazz 4. Bagpipe Piano 5. Our Bard 6. Dannsaichean An Rathaid 7. Classical Fusion 8. Reeling Piano 9. Some Own Compositions 10. Lammermuir 11. Contemporary Gaelic Air 12. Gaelic Piano with Boxes 13. Lewis Cousins 14. Phil’s Airs 15. Piano Jigging
Wyd. Greentrax 2006

Sandy Meldrum "Scottish Piano Fusion"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Na pierwszy rzut oka wyglądało, że ma to być celtycki jazz grany na pianinie. Szybko jednak okazało się że Sandy Meldrum nie podjął się aż tak karkołomnego zadania. Owszem jest dużojazzu, jest pianino, dominuje jednak celtycki folk, a pianiście towarzyszy zacne grono muzyków.
Po dość zachowawczym, zagranym z dudami secie melodii tanecznych otrzymujemy pierwszy z jazzowych łamańców - "Scottish Piano Fusion" dalej pojawia się sporo takich pomieszanych z folkiem kompozycji. Niektóre, jak "Bagpipe Piano", to prawdziwe majstersztyki.
Niekiedy możemy odnieść wrażenie, że słuchamy celtyckich ragtime`ów rodem z saloonu z Dzikiego Zachodu. Tak jest choćby w przypadku "Reeling Piano".
Na pewno jest to płyta ciekawa. Nie wiem tylko czy będę do niej często wracał. Za to dla miłośników muzyki ze Szkocji na pewno okaże się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Rafał Chojnacki