Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Sangre Cavallum "Pátria Granítica"

Utwory : 1. Luras De Breu 2. A Cançao Da Pedra 3. Cantilena De Pedreiros 4. Monólogo Pétreo 5. Pedra-Pátria 6. Primabera Dos Bombos De Pedra 7. Callaecia Ao Peito 8. Igrejas Derrubadas 9. Pátria Fecunda 10. Nabia Corona
Wyd. Ahnstern 2006

Sangre Cavallum "Pátria Granítica"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pochodzący z północnej Portugalii projekt Sangre Cavallum to specyficzna wizja neo-folkowego grania w połączeniu z muzyką ambient i industrialem. Potężne brzmienia instrumentów perkusyjnych, tajemnicze śpiewy, klimatyczne pasaże, a do tego wszystkiego sporo elementów etnicznych - tak właśnie prezentuje się oferta Sangre Cavallum na tej płycie.
Warto jednak zaznaczyć, że projekt ten różni się od innych kapel neo-folkowych. Podstawowa różnica polega moim zdaniem na olbrzymiej dojrzałości muzycznej muzyków. Sporo tu bardzo łagodnego grania, które nie zawsze kojarzy się z neo-folkiem. Czasem nawet można mówić o bardzo jasnych brzmieniach. Wychodzi więc na to że wśród alternatywnych w swej formie kapel neo-folkowych Sangre Cavallum są nonkonformistami.
Zespół doskonale wpisuje się również w panteon gwiazd sceny neopogańskiej. Co ciekawe są świadomi tego co dzieje się również na wschodzie Europy. Słuchając "Pátria Granítica" nietrudno dość do wniosku, że są znacznie bardziej świadomi swoich korzeni, niż grający podobne dźwięki muzycy zza Oceanu.

Rafał Chojnacki