Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Seamus Kennedy "A Smile and a Tear"

Utwory : 1. Mairi's Wedding/Flowers of Edinburgh 2. Preab San Ol 3. Wilderness Letters 4. The Boogie Woogie Piper 5. Sweet Ellen Joyce 6. I See His Blood Upon The Rose 7. Grace 8. American Beer 9. The Scottish Song 10. The Soldier's Joy 11. Fainne Geal An Lae 12. The Chemists' Drinking Song 13. To Morrow 14. Song for Ireland 15. The Tumbler 16. The Dutchman 17. Barrett's Priveteers.


Wyd. Gransha Records

Seamus Kennedy "A Smile and a Tear"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Bard-wesołek - Seamus Kennedy - tym razem z pomocą zaprzyjaźnionych muzyków nagrał płytę, na której nie brak standardów muzyki irlandzkiej i szkockiej. Jest też trochę piosenek mniej znanych, w tym jednak kompozycja autorska samego śpiewaka (mowa tu o "The Boogie Woogie Piper"). Jak się okazuje w repertuarze barda są też piosenki spiewane w języku gaelickim, co prawda obie zaśpiewał "w dwu wersjach językowych", ale warto odnotować, że ciągnie go też do tego języka.
Charakterystyczne dla płyt Seamusa wesołe brzmienie ustępuje tu niekiedy miejsca nieco bardziej lirycznym momentom. Zgadza się to z resztą z założeniami płyty zawartymi w tytule.
Warto zwrócić uwage na zaśpiewaną a capella "The Scottish Song", oraz to, jak koresponduje z "The Soldier's Joy".
Wypada zaznaczyć że świetnie sprawują się zaproszeni na płytę instrumentaliści. Dodają celtyckiego charakteru wszystkim zebranym tu piosenkom. Największe brawa należą się E.J. Jones'owi, grającemu na płycie na dudach (highland i border pipes).
"A Smile and a Tear" to płyta ciekawa, ale nie wyróżnia się zbytnio spośród innych podobnych produkcji.

Taclem