Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Segars "Ten jeden rejs"

Utwory : 1. Stary wal 2. Haul Away Joe 3. Sir Francis Drake 4. W stylu Liverpool 5. Wielorybnicy Grenlandzcy 6. Horn 7. O rzuć ją Johnny 8. Pieśń powrotów 9. Wielorybnik Johnny 10. Lili 11. Kuba 12. Ten jeden rejs 13. Sally Racket 14. Elza Lee 15. Wisła II

Segars "Ten jeden rejs"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Mimo, że nie jestem zwolennikiem tzw. silesian sound w polskich szantach, to płyta "Ten jeden rejs" niejedna raz gościła w moim odtwarzaczu. Gdyby bowiem odrzucić przesadne eksponowanie pomysłów wokalnych i karkołomne niekiedy wycieczki w niemal jazzowe wokalizy, zostałyby fajne piosenki.
Repertuar płyty to pół na pół piosenki znane i autorskie. Do tych pierwszych zaliczają się zwłaszcza klasyki w przekłądach Marks Szurawskiego i Andrzeja Mendygrała. Te drugie, to piosenki z tekstami Wojciecha Dutkiewicza, jednego z członków Segars. Wszystkie melodie są tradcyjne z wyjątkiem "Sir Francis Drake", do którego muzykę napisał inny z Segrasów - Ireneusz Herisz.
Absolutnym hitem jest tu piosenka tytułowa. Może mogłaby być lepiej zaśpiewana, ale to i tak kawał niezłej roboty. "Ten jeden rejs", czyli klasyk "Wayward Stranger", przywołuje echa folkowego spiewania sprzed kilku dekad. To mi się podoba!

Taclem