Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Seven Nations "Palace Theatre 17.03.2001"

Utwory : 1. Piper's Wedding 2. God 3. King of Oblivion 4. This Season 5. Iain's Jig/West Malibou Reel/Inchy Fingers/Clumsy Lover 6. All You People/Hey Cuz 7. Under The Milky Way 8. O'er the Moor and Among the Heather/Larry/Gall/Martin Rochford's/Cape Breton Symphony's Welcome to the Shetland Islands/Jig in D/Jeanny's Chickens 9. Amy's Reel/Kelsey's Wee Reel/A Skyedance Reel/Paddy's Leather Breeches/ Malts on the optics/Kelsae Brig 10. Twelwe/The Foxhunter's Waltz 11. Bog a Lochan 12. Big Dog 13. Amazing Grace

Seven Nations "Palace Theatre 17.03.2001"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Płyta koncertowa kanadyjskiego Seven Nations nagrana w Dzień Św. Patryka (17 marca) 2001 roku w The Palace Theater w Albany.

Jakość nagrań jest bardzo dobra a jednocześnie ma brzmienie typowe dla koncertów. Coprawda płyta to nie to samo co koncert, ale wsłuchując się w celtyckiego rocka Seven Nations w wersji koncertowej jestem w stanie wyobrazić sobie ich występ. Jedno co od razu zwraca uwagę to niesamowity "drive" z jakim gra zespół. Skrzypce i dudy wspomagane przez gitarę i sekcję rytmiczną dają efekt nieosiągalny dla zwykłych kapel rockowych.

Oprócz oczywistych wpływów rockowych i folkowych mamy też trochę bluesa, jak w "King of Oblivion". W koncertowym wcieleniu Seven Nations nieoczekiwanie zbliża sie momentami w rejony zarezerwowane dla U2 ("Big Dog") i REM ("This Season"). Dużo tu też zwariowanych tańców - w sam raz na taki wieczór jak Dzień Św. Patryka. Największe wrażenie robią właśnie utwory numer 8 i 9 - wiązanki tańców. Pierwszy to siedem melodii, drugi tylko (!) sześć. Łącznie 13 minut grania, od łagodnego rytmu, po szaleńcze eskapady. W takich momentach 7N (to oficjalny skrót nazwy zespołu) przywadzą na myśl "Keltik Electric" lub bardziej rockową wersję "Riverdance".

Płytę kończy celtycki evergreen wszechczasów - "Amazing Grace", odśpiewany w tle przez publiczność. Jedyne co pozostaje dodać, to stwierdzenie że muzyka 7N dobrze broni się w warunkach koncertowych.

Do płyty dołączona jest kostka do gry na gitarze, taka jak na okladce - z logo 7N. Dzięki, przyda się.

Taclem