Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Seventh Day Buskers "Born to Pick"

Utwory : 1. Loch Lamor 2. The Floods 3. Holy Ghost 4. Buskers` Bounce 5. Born to Pick 6. Acquaintance to a Stranger 7. Ballad of Kenny Lee 8. Solitude 9. Swallow the Key 10. Call from the Pub 11. D.P. 12. Black Water Rising 13. Little Gutless Wonder 14. Fire Down Below 15. Right Time for Johnny

Wyd. Shubzu 2002

Seventh Day Buskers "Born to Pick"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

W odróżnieniu od pierwszego krążka, zatytułowanego "Long Live the Caboose" na nowszym albumie mamy w większości kompozycje Shaney`a P. Rohfla, frontmana zespołu. Na piętnaście utworów tylko dwa nie są jego autortwa, w jednym z tych trzynastu wyorzystałtekst Michaela Rizza, reszte napisał sam. To dość dobry wynik, biorąc pod uwagę, że "Born to Pick" wydano rok po debiucie, a tam bodaj tylko cztery utwory były napisane przez Shaneya.

Trochę brakuje tu tej różnorodności, co prawda piosenki na pewno nie są do siebie podobne, dalej grane są "z jajem", jednak myślę że można powiedzieć o jakiejś takiej jednostajności. Taka muzyka na pewno podoba sie w ich rodzinnym San Diego, jednak, czy abu nie jest to krok wstecz ?

Jedyny tradycyjny kawałek na tym krążku, to "Holy Ghost", niestety reż nie wnosi wiele nowego. Może jedynie "The Ballad of Kenny Lee" i "Call from the Pub" ratują nieco syutuację.

Z płyty wieje momentami nudą i nie pozostaje mi nic innego jak wrócić do pierwszego krążka. Mam nadzieję że dalej będzie trochę lepiej, Panowie.

Taclem