Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Shake Russel Band "Live At Gruene Hall"

Utwory : 1. Hank Williams Moon 2. Something in the West Texas Wind 3. Heart Killer 4. The Blues Seem Like a Sunny Day 5. Put Yourself in My Shoes 6. Deep in the West 7. Mr. Jellyroll Baker8. Coming Home 9. You’ve Got a Lover 10. Acadian Angel 11. I Thought You’d Never Ask 12. Cowboy Coffee 13. Two Silver Hearts 14. Today's The Day
Wyd. Texas Trubadour 2007

Shake Russel Band "Live At Gruene Hall"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Shake Russel Band to zespół z Teksasu. Prosty skład: gitara, mandolina i gitara basowa. No i wokale. Ale grają... dokładnie tak jak trzeba! Nie da się powiedzieć, że jest tu za wiele instrumentalnych popisów, ale i takie się znajdą. I to niemal w każdym utworze.
Teksańczycy grają folkowe piosenki, w większości autorskie, które Shake Russel napisał sam, lub do spółki z kimś. Jest tu oczywiście miejsce na tchnienie country, ale taka muzyka z pewnością obroniłaby się również na festiwalach folkowych w Europie.
Takie piosenki, jak "Something in the West Texas Wind", "The Blues Seem Like a Sunny Day", "Deep in the West", "You’ve Got a Lover" czy "Today's The Day" zasługują na szerszą uwagę. Dobrze byłoby, gdyby rozpropagowali je również inni wykonawcy.
Grupa miała ciekawy pomysł na wydanie tego albumu. Mamy tu bowiem dwie płytki - klasyczną CD i DVD. na obu jest mniej więcej ten sam materiał. Piosenki zarejestrowano na koncercie w jednym z pubów, wersja DVD jest bogatsza o kilka opowieści, które snują Shake Russel, Mike Roberts i Doug Floyd.

Rafał Chojnacki