Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Shane Brady "A Light Shines Out To Sea"

Utwory : 1. Haste To The Wedding 2. Darling Girl From Clare 3. Ramble In The Meadow 4. The Queen Of Connemara 5. A Tale Of Ballynure 6. Are You There Moriarity ! 7. The Rose Of Aranmore 8. Father O`Flynn 9. Whistlin Phil McHugh 10. Come With Me Over The Mountain 11. The Castle Of Dromore
Wyd. Ivu Court Records 2002

Shane Brady "A Light Shines Out To Sea"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Shane Brady jest Irlandczykiem, który grywał na wielu scenach, w kabaretach, czasem nawet na weselach. "A Light Shines Out To Sea" to płyta będąca hołdem złożonym jego ojcu - Willie Brady`emu.

Willie Brady był irlandzkim piosenkarzem, popularnym w latach 50-tych i 60-tych. Kilka lat temu Shane znalazł na strychu starego mieszkania rodziców pudło, pełne taśm zawierających domowe nagrania ojca. Było na nich wiele przepięknych starych piosenek, część z nich Willie nagrał na swoich studyjnych albumach, ale większość pozostawała nieznana.

Wówczas to Shane postanowił nagrać te piosenki i tak oto powstał album znany nam jako "A Light Shines Out To Sea".

W nagraniach wspierał Shane`a multiinstrumentalista Rob Sharer, oraz Denis Liddy grający na skrzypcach i piętnastoletni akordeonista Edward Breen. Mimo że wszystkie piosenki są na nowu zaaranżowane, to czuć w nich echa starego grania, właśnie z czasów kiedy śpiewał Willie Brady.

Wśród piosenek odkrytych przez Shane`a były też utwory autorstwa znanego folkowca Percy`ego French`a. Na płytę trafiły dwa utwory "Darling Girl From Clare" i "Whistlin Phil McHugh". Moim faworytem jest tu jednak tradycyjny utwór "A Tale Of Ballynure", w którym Shane popada w bardzo ciekawą balladową manierę. Brzmi to jakby naprawdę opowiadał nam historię.

Płyta mo fajne brzmieni i słychać że Shane podchodzi do tych piosenek z wyjątkową czułościa. Polecam zaróno miłośnikom piosenek irlandzkich, jak i spokojnych i nastrojowych ballad.

Taclem