Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Shanes


Shanes
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Niemiecka grupa The Shanes powstała w 1991 roku w środowisku studentów Uniwersytetu w Trier. Spotykali się oni regularnie w miejskich klubach i z czasem rozpoczęli wspólne muzykowanie. Swoje granie określili jako “hard polka”. Składają się na nią różne elementy: irlandzki i wschodnioeuropejski folk, country, rock, jak również odrobina punka, ska i piosenki francuskiej. Pierwsze demo zespołu ukazało się w 1992 roku i nosiło tytuł “Songs From The Urban Country Hell”. Pozwoliło ono The Shanes zagrać pierwszą trasę po Niemczech. Demo zostało później wznowione i stało się pierwszym albumem zespołu. Druga płyta, to krążek “Polka Hard” z 1993 roku.
Po tych nagraniach zespół zaczął znacznie więcej koncertować, co doprowadziło do kilku zmian personalnych.
W 1995 roku ukazuje się EP-ka “These Days”. Ciekawostką jest płyta “Budapest Sessions”, którą The Shanes zarejestrowali w 1996 roku z udziałem węgierskiego pieśnierza folkowego Benito von Gruenau. Została ona wydana tylko na Węgrzech. W kolejnych latach grupa koncertowała m.in. w Anglii, Stanach Zjednoczonych, Francji i Szwajcarii.
Rejestracja kolejnej płyty - “The Haunted House Of Polka” - zaczęła się już pod koniec 1998 roku, jednak album ten ujrzał światło dzienne dopiero w roku 2000.


Skład zespołu
Andy-Boy Diewald - akordeon
Kornelius Flowers - wokal
Stephan Zender - perkusja
Bernie Bredin - gitary, banjo, mandolina
Herr Dannehl – gitara basowa
Riccardo König - skrzypce

Taclem