Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Shantalla


Shantalla
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jeden z najmłodszych zespołów na scenie muzyki tradycyjnej. Powstał w Belgii i zyskał sobie już pozytywne opinie pośród fanów krytyków celtyckiej sceny muzycznej.
Shantalla to obecnie dynamicznie wznosząca się gwiazda na scenie folkowej, występują głownie w Europie Zachodniej, ale przygotowują się do startu w szeroki świat.
Zespół łączy talenty pięciu muzyków. Czworo z nich to Irlandczycy : Michael Horgan (uillean pipes, flety, whistles), Joe Hennon (gitara), Kieran Fahy (skrzypce) and Gerry Murray (akordeon, bouzouki, mandolina i whistles).
Piątym członkiem zespołu jest szkocka wokalistka Helen Flaherty, która gra również na bodhranie.
Nazwa zespołu wywodzi się od poprzedniej formacji w której grali Kieran Fahy i Michael Horgan - Sean Talamh - i oznacza "Stary Kraj".
Shantalla gra tradycyjną muzykę irlandzką i szkocka w stylu zbliżonym do popularnej w latach 70-tych i 80-tych grupy The Bothy Band.
Zespół należy do grona młodych zespołów którym zawdzięczamy niedawny boom muzyki celtyckiej. Są wśród nich takie kapele jak: Altan, Dervish, Solas, Lunasa.
Koncerty zespołu niosą ze sobą radość z obcowania z ich własną i tradycyjną muzyka. Helen zazwyczaj odsłania kulisy postania ich piosenek. Ważny też jest entuzjazm z jakim grają swoją muzykę.
Na naszą prośbę zespół zgodził się udostępnić nagranie w formie pliku mp3 - specjalnie dla słuchaczy w Polsce.

Taclem


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Shantalla