Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Shanty Koor Rolde "Aan Het Deurzer Diep"

Utwory : 1. Anchors Aweigh 2. Rolde 3. Muirsheen Durkin 4. Sailors Alphabet 5. Wo Watrosen Sind 6. The Sailorboy 7. Sailing 8. The Titanic 9. The Fisherman from Pimbeco 10. Keyhole in the door 11. Blow The Men Down 12. Bloody Mary 13. Han hade seglat for om masten 14. De Zeemeerman 15. Whishy Johnny 16. Farewell To Carlingford

Shanty Koor Rolde "Aan Het Deurzer Diep"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Szantowe chóry to standardowe spojrzenie na folk spod żagli w większości krajów północnej i zachodniej Europy. Wieloosobowe zespoły, złożone w większości z osób starszych bawi się pieśniami morskim, zwykle przy niewielkim akompaniamencie. Polskich wielbicieli folkowego spojrzenia na szanty pewnie taka muzyka na długo nie jest w stanie przyciągnąć, ale za granicą się podoba.
Shanty Koor Rolde pochodzi z Holandii, wykonują zarówno pieśni morskie w rodzimym języku (choćby "Wo Watrosen Sind"), jak i w angielskim (klasyczne "Whishy Johnny", "Sailing" czy "Farewell To Carlingfort"). Całość okraszają odrobiną irlandzkiego folku ("Muirsheen Durkin").
Zespoły takie jak Shanty Koor Rolde charakteryzuje swoista rubaszność. Widać, że chodzi tu głównie o zabawę, nie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik - ważne by dobrze brzmiało.
Album "Aan Het Deurzer Diep" to dobre źródło mało u nas znanych piosenek (jak "The Sailorboy" i "The Fisherman from Pimbeco"), choć standardów też nie brakuje.
Jako urozmaicenie ta płyta sprawdza się dobrze, ale nie jestem pewien, czy dałbym radę większej ilości takiego materiału.

Taclem