Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Sheridan Band "Far Atlantic Shore"

Utwory : 1. Drunken Sailor 2. Tippin' the Jar 3. Poor Boy 4. Swallow Tale Jig 5. Lilly The Pink 6. Far Atlantic Shore 7. Come In 8. Cock of the North
Wyd. The Sheridan Band

Sheridan Band "Far Atlantic Shore"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Trzeba sporo odwagi, by w obecnych czasach zacząć swoją płytę tradycyjnym "Drunken Sailor". Nie jest to może najorginalniejsze wykonanie, ale energiczne granie Kanadyjczyków z The Sheridan Band pozwala słuchać tej ogranej piosenki z przyjemnością.
Kolejne utwory: "Tippin' the Jar" i "Poor Boy" to autorskie kompozycje Jeffa Sheridana i Roba Pittaro, w które wpleciono odrobinę celtyckich nutek. Brzmi to ciekawie i stylowo.
Z kolei tradycyjna piosenka "Lilly The Pink" przypomina nam o kanadyjskim pochodzeniu zespołu. Przed wieloma laty wylansował ją tamtejszy zespół The Irish Rover.
"Far Atlantic Shore", to kolejny autorski utwór, który Jeff napisał z Heather Sheridan. Nieco płaczliwy, ale przy tym mroczny, świetny na wizytówkę zespołu.
Trzeba przyznać, że grupa najciekawiej wpada w repertuarze autorskim, ale również tradycyjnym kompozycjom nie da się wiele zarzucić. Warto posłuchać.

Rafał Chojnacki