Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Skanda "Sangre d´Ochobre"

Utwory : 1. Coyones y dinamita/Xiraldilla d´Aviles 2. Sangre d´Ochobre 3. Poniente 4. Cantar d´amor 5. Carrapiellu 6. Rayos y centelles/La Cruz de Mayu 7. Trébede/Saltón 8. La Espluma 9. Carcarosa F.C. 10. Tengo de subir al puertu/Bargaz
Wyd. Discos L`Aguanaz

Skanda "Sangre d´Ochobre"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Skanda to folk-rockowcy z Asturii. Tytuł ich płyty tłumaczy się jako "Grudniowa krew". Okładka wygląda nieco rewolucyjnie. Cóż więc czeka nas po trzecim albumie tego zespołu?
Przede wszystskim "Sangre d´Ochobre" to bardzo ciekawa płyta. Z jednej strony jest czasem dość ostra i rockowa, z drugiej zaś nie brakuje delikatnych elementow, które znamy z wykonań takich grup, jak choćby Felpeyu. U Skandy dochodzą do tego mocniejsze akcenty. Świetnym przykładem może być tu piosenka tytułowa. Zaczyna się jak łagodna folkowa ballada, a później przeradza się w mieszankę folk-rocka i ostrych, funkujących rytmów.
Dla mnie najciekawszym fragmentem płyty jest utwór "Cantar d`amor". Nie znaczy to, że nie podobają mi się inne. Skanda to dobry zespół i poniżej pewnego poziomu nie schodzi.
Ciekawe są inspiracje zespołu, bo ich folkowe granie oplecione jest naprawdę rozmaitymi brzmieniami. Polecam każdemu, kto nadstawia ucha na to, co dzieje się w muzyce asturyjskiej.

Taclem