Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Skeleton Crew Pirate Band "Kings of the Sea"

Utwory : 1. Prelude for Cannon 2. Shiver Me Timbers 3. Red Queen 4. Fishy Mermaid 5. Asleep in the Pirates` Deep 6. Pirate`s Love Song 7. Hard Tack 8. Professional Pirate 9. Dirty Ol` Bird 10. Kings of the Sea 11. Fireship 12. William Kidd 13. Blood Red Flag 14. Yo Ho (A Pirate`s Life for Me) 15. Pirate King 16. Ninety-Eight Not Out 17. Down Among the Dead Men 18. Henry Martin 19. Mrs. McGrath 20. Bold Fighting Pirates 21. Derelict (Dead Man`s Chest)
Wyd. 2006

Skeleton Crew Pirate Band "Kings of the Sea"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Na fali popularności pirackiej tematyki, związanej z popularną serią filmów "Piraci z Karaibów", powstają na całym świecie - choć zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych - zespoły grające muzykę piracką. Ta grupa to właśnie taka grupa.
Zawarte na "Kings of the Sea" pieśni to stylizacje na pieśni dawnych tawern. Czasem śpiewane a capella, innym zaś razem z użyciem instruemntów. Często jest tak, że Mallory ciągnie zaśpiew, a odpowiada mu chór średnio zgranych, lecz dośćtubalnych głosów. Trzeba przyznać, że ma to swój urok. Nie jest może za równo i za czysto, ale za to ciekawe.
Znanych utworów nie jest tu wiele, a jeśli jużsą to nieco pozmieniane - np. "Fishy Mermaid" to piracka wersja popularnej i u nas "Syrenki". Trzeba przyznać, że czasem rubaszny głos Mallory`ego może nieco drażnić. Kojarzy się raczej ze starymi, hollywoodzkimi filmami, gdzie piesni morskie śpiewali zatrudnieni na tą okazję tenorzy. Po kilku utworach - a jest ich 21 - może to nużyć. A szkoda, bo sam pomysł płyty jest przedni.
Mallory & McCall czwórka muzyków Mallory`ego i Jannę McCall wspierają Patch Patterson i Dennis Gilmore. Swoją czwórkę określają, tak jak zatytułowana jest płyta, jako Skeleton Crew Pirate Band. Nawązują w ten sposób do wspomnainego już filmu i szkieletowej załogi, która tam wsytępuje.

Taclem