Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Skels "Stoney Road"

Utwory : 1. Far Across The Raging Sea. 2. Song From Drbtors' Prison. 3. Broken Heart In Every Empty Glass. 4. Black Velvet Band. 5. Star of The County Down. 6. 40 Lashes. 7. Young Roddy McCorley/Kelly The Boy From Killane. 8. Die Like A Dog. 9. Finest White Girl. 10. The Holy Ground. 11. Pot To Piss In. 12. I'll See You In Hell. 13. Swing. 14. Drifting Away. 15. Passage To Barcelona. 16. Whiskey Etouffee. 17. Whiskey, You're The Devil. 18. Denis Murphy's Pokla/Tom's Tavern. 19. The Ragle-Taggle Gypsy. 20. Waxie's Dargle.


Wyd. The Skels 1999

Skels "Stoney Road"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Bardzo dobra płyta na imprezy. Wystarczy z resztą spojrzeć na okładkę, by poznać upodobania członków The Skels.
Całkiem niedawno folkowym kapelom zdarzało się umieszczać na okładkach karczmy, tawerny i przede wszystkim beczki z piwem. Czasy się jednak zmieniają, zmienia się i muzyka. The Skels proponują nam modny obecnie w Europie Zachodniej i w Stanach punk-folk. Dlatego też aby iść z duchem czasu na okładce miast beczek mamy kegi ze złotym płynem.
Mamy tu aż 20 utworów, z czego około połowa to standardy i utwory tradycyjne. Czasem zdarzają się ciekawe, a czasem gorsze opracowania, ale na pewno warto ich sobie posłuchać. Znacznie ciekawsze jest w takich przypadkach odkrywanie nowych, autorskich piosenek proponowanych przez zespół. O ile jednak w przypadku The Skels to one stanowią o oryginalności grupy, to jednak standardów słucha się najmilej. Dlaczego ? Bo jak już wspomniałem to świetna płyta na imprezę.
Jeśli miałbym porównywać The Skels do innych kapel, to mają coś z ciężaru Dropkick Murphy's, choć są bardziej jednoznacznie folkowi. Możnaby też odnaleźć podobieństwa do Flogging Molly.
Część utworów pochodzi z 1997 roku, z materiału "Book of Skels", pozostałe są o dwa lata młodsze.

Taclem