Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

SkonRog "Weadke tar"

Utwory : 1. Jomfru Fanny 2. Tankens kraft 3. Avilda 4. Festen mellem dine orer 5. Pers awten 6. Om natten er vi ens 7. Vinden fri 8. Stjernetagesnak 9. A find dig en kars`t 10. Aabenraa Fjord (instrumentalt)
Wyd. Sydbank

SkonRog "Weadke tar"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kolejne spotkanie z muzyką z Danii. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że kapele z tego kraju mają w sobie coś niesamowitego. Wcześniej nie interesowałem się zbytnio zespołami z krainy Andersena. Kiedy jednak poznałem takie zespoły, jak Phonix, Tumult, Afenginn czy cała gama zespołów z Wysp Owczych, okazało się, że mają tam bardzo ciekawą scenę folkową.
SkonRog to zespół składający się z doświadczonych muzyków. Ich spojrzenie na folk-rock jest podobne do tego, jakim patrzą Fairport Convention czy The Albion Band. Możliwe, że moje zamiłowanie do tych brytyjskich grup promieniuje również na Duńczyków. Jednak stwierdzam, że ich autorska, oparta na ludowych brzmieniach muzyka przemawia do mnia bardzo dobrze.
Świetne "Jomfru Fanny", "Pers awten" czy instrumentalny "Aabenraa Fjord" mogłyby być świetnymi wizytówkami Danii w folkowym świecie. Mam nadzieję, że takimi będą.
Brzmienia SkonRoga są nieco lżejsze, niż zwykle to bywa w przypadku kapel folk-rockowych, być może pojawia się tu nawet nutka popu. Niektóre kawałki spodobają się pewnie sympatykom muzyki country (np. "Om natten er vi ens").
Dla płyty SkonRoga zawsze znajdzie się miejsce w moim odtwarzaczu, a dzięki Internetowi nietrudno ją zdobyć.

Taclem

Do odsłuchania w Sieci:
  • Jomfru Fanny

  • Avilda

  • Om natten er vi ens

  • A find dig en kars´t

  • (Pliki znajdują się na serwerze zespołu. W razie komplikacji piszcie do nas)