Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Skraeling "Skraeling"

Utwory : 1. My Old Town 2. She Sailed Across the Harbor 3. Reels: Pigeon on the Gate/Lafferty`s 4. Caledonia 5. As I Roved Out 6. Junction 7. She Was Lonesome 8. The Wreck of the Edmund Fitzgerald 9. Rocky Road to Dublin 10. Mingulay Boat Song 11. Full Strife 12. Fiddle Fly 13. Follow Me Up to Carlow 14. Ramillies 15. Like a Hurricane
Wyd. Skraeling 2005

Skraeling "Skraeling"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kanadyjska grupa Skraeling to folk-rockowe trio. Ta płyta to ich debiut. Trzeba od razu zaznaczyć, że udany. Gitara, skrzypce, perkusja i dwa wokale, to jak się okazuje wszystko, czego potrzeba do przekazania światu mieszanki własnych i tradycyjnych utworów - tak jak robią to na tym krążku.
Sporo tu piosenek nawiązujących do morskiej tematyki, w tym między innymi świetna "She Sailed Across the Harbor". Grupa sięgnęła też po dobre utwory tradycyjne. Moment, w którym następują po sobie "The Wreck of the Edmund Fitzgerald", "Rocky Road to Dublin" i "Mingulay Boat Song" to najciekawszy punkt płyty.
Skraeling nie prezentują może jeszcze folk-rocka na światowym poziomie, ale zapowiadają się bardo dobrze. Jeśli skupią się bardziej na autorskim repertuarze powinno dalej pójść już łatwo.

Taclem