Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Sliotar "Bi Liom Bi"

Utwory : 1. Dan O`Keeffe`s/Sweet Music/The Yellow Wattie 2. Miss Monaghan`s/Father Kelly`s/Green Groves of Erin/ 3. Wind That Shakes The Barley 4. When Caoimhin Met Naoise/Julia Delaney`s 5. Blow The Winds 6. Eileen`s Life 7. Johnny Cope 8. I`ll Never Fight Again 9. Chief O`Neill`s Favourite/Cooley`s Hornpipe 10. If I Was A Blackbird 11. Australian Waters/The Blackthorn Stick 12. Paddy Fahy`s/Dunmore Lasses 13. Bi Liom Bi
Wyd. PT-Records 2001

Sliotar "Bi Liom Bi"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Tańce i piosenki irlandzkiej grupy Sliotar potrafią rozweselić nawet w pochmurny dzień. Tradycyjne instrumentarium z gitara, tin whistles, irlandzkimi dudami i bodhranem stawia ten zespół w jednej linii z innymi młodymi kapelami grającymi żywiołową muzykę, nie wspieraną elektrycznymi brzmieniami (choć w części utworów słyszymy perkusję).
Grupę tworzy dwóch Irlandczyków (Ray MacCormac i Des Gorevan) i Fin (J.P. Kallio). Obcokrajowiec nie wnosi może zbyt wiele w warstwę repertuarową, jest za to doskonałym gitarzystą. Odpowiada on też za organizacje festiwalu muzyki irlandzkiej w Helsinkach, na który udało mu się sprowadzić takie zespoły, jak Nomos, Dervish, czy Altan.
Poza żywiołowym folkowym graniem są tu też piosenki. Śpiewa je J.P., który nie tylko zaskakuje mocnym, głębokim głosem, ale też bardzo dobrym angielskim.
Czasem grupa przestaje galopować w tańcu i wtedy robi się naprawdę nastrojowo, zwłaszcza za sprawą irlandzkich dud.
Mam wrażenie że o grupie Sliotar jeszcze usłyszymi i że będą to dobre wiadomości. Warto poszperać gdzieś w sieci za ich płytą.

Taclem