Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Smugglers "Still Smuggling!"

Utwory : 1. Staruszek jacht. 2. Przemyślenia. 3. Hornpipe. 4. Hieland Laddie. 5. Pod Jodłą. 6. Hej Stary! 7. Australia. 8. Gigant. 9. Jig. 10. Roll The Cotton. 11. Piosenka na koniec.


Wyd.HALS 2000

Smugglers "Still Smuggling!"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kilka lat temu Smugglersi odkryli w polsce brytyjskiego folkrocka. Ich nagrania, które znalazły sie na kasecie "Nagroda publiczności" (sesja nagraniowa za jaden z krakowskich festiwali Shanties) korzystają ze spóścizny takich kapel jak Fairport Convention czy Albion Band. Dziś muzyka Smugglersów jest jeszcze bardziej dojrzała, ale jednocześnie nie traci na tym łatwość odbioru.
Właściwie niewiele jest na tej płycie muzyki zupełnie nowej, ale nawet standardy, choć piosenki zaprzyjaźnionych ze Smugglersami twórców (np. Rysia Muzaja - ex Smugglersa) zyskują tu zupełnie innego wymiaru. Urockowienie marynarskich ballad udało się doskonale.
Nawet "Whiskey in the Jar" zagane (tu jako "Pod Jodłą" - z tym tekstem wykonywał to "prasmugglersowy" zespół Packet w latach 80-tych) na popularną ostatnio modłę Thin Lizzy brzmi jakoś wyjątkowo świeżo i soczyście. Warto zwrócić uwagę na dwa zupełnie nowe utwory. Pierwszy z nich to "Gigant", utwór Stana Rogersa. Bardzo fajna klimatyczna ballada. Z kolei w "Piosence na koniec", utworze z repertuaru grupy Irish Rovers, Smugglersów wspomagają Jacek I Beata Jakubowscy z Krewnych i Znajomych Królika. Urocza to kolaboracja i wspaniałe zakończenie płyty.
Właściwie w płycie podoba mi sie prawie wszystko... poza okładką. Wydawca nie mogł się zdecydować czy chce okładke dla grupy czy reklamę sponsorowi. Sami o sobie mówią że są morskimi folkrockowcami. I jest w tym 100% prawdy. Na "Still Smuggling!" mamy więcej rockowego ognia niż na niejednej płycie popularnych ma rockowej scenie wykonawców.


Taclem


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Krzysztof Jurkiewicz