Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Sons of Maxwell "Among The Living"

Utwory : 1. Among The Living 2. So Confusing 3. Mile a Minute 4. Lady From L.A. 5. Mrs. Stanley 6. Burning Bridges 7. 507 8. Easy Come Easy Go 9. Workin' Man 10. When The Circus Comes to Town 11. Hold On 12. Get it Jumpin

Sons of Maxwell "Among The Living"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nie znam poprzednich płyt kanadyjskiego Sons of Maxwell, ale z wiadomości, jakie znalazłem wynika że wiekszość ich repertuaru stanowiły utwory tradycyjne.
Nagrali siedem płyt, zdobyli już więc sporo doświadczenia. Ich najnowszy album "Among The Living" to projekt typowo autorski. Autorem wszystkich kompozycji jest Dave Carroll, w większości są to utwory folkowe ocierające się o pop. Jednak jest to muzyka bardzo ambitna i we wszystkich tych piosenkach możemy odnaleźć znamiona dobrych folkowych przebojów.
Muzyka, taka jak ta grana przez Sons of Maxwell od dawna jest w Kanadzie bardzo popularna. Folk-rock z popową nutka, bardzo dobrze zagrany i zaaranzowany.
Właściwie nie ma tu kiepskich piosenek. Mam jednak nadzieję że na nastepnym albumie zespół dorzuci trochę więcej czysto folkowych nutek, lub przynajmniej nie pojdzie jednoznacznie w muzykę pop, gdyż wówczas zamiast konkurować z takimi kapelami jak Great Big Sea czy Spirit of the West będzą kolejnym zespołem w klimatach zbliżonych do REM.

Taclem